Aktivitetsmøder 2020

TID: De fleste onsdag den 18. november kl. 17.00

STED: SG Huset, Ryttervej 70, 5700 Svendborg - forskellige lokaler

HVEM: Åben for alle

KONTAKT: Udviklingschef Jacob Kramer M: jacob@svendborg-gf.dk M: 28905650

Aktivitetsmøderne i SG´s afdelinger

SG består af 8 forskellige afdelinger, som alle skal have holdt deres aktivitetsmøde inden hovedforeningens generalforsamling. 

Lokaler for aktivitetsmøde 2020

SG Børn

DATO: Onsdag den 18. november kl. 17.00

LOKALE: Online meet.google.com/jqi-ouhc-yqq

DAGSORDEN

  1. Beretning

  2. Regnskab/budget

  3. Valg

    • Anette Trolborg modtager genvalg

    • Malene Foshammer modtager genvalg

    • Dorte Røgild modtager genvalg

  4. Forslag

  5. Evt.

Dette møde holdes online, da udvalget er ramt af positive test tæt på.

Mødet kan følges på dette link: meet.google.com/jqi-ouhc-yqq

SG Motion&Fitness

DATO: Onsdag den 18. november kl. 17.00

LOKALE: Æstetikken

DAGSORDEN

  1. Beretning

  2. Regnskab/budget

  3. Valg

    • Marie Simonsen (Formand) - modtager ej genvalg

    • Sanne Søndergård - modtager genvalg

    • Nils Jul Larsen - stiller op

    • Ole Bekker - stiller op

  4. Forslag

  5. Evt.

SG Rytmisk Gymnastik & Dans

DATO: Onsdag den 18. november kl. 17.00

LOKALE: Mødelokalet v. klublokalet

DAGSORDEN

  1. Beretning

  2. Regnskab/budget

  3. Valg

    • Gitte Stenum (formand) - går i utide

    • Gitte Møller - modtager genvalg

    • Signe Schaarup - modtager genvalg

    • Lærke Siedentopp - modtager genvalg

  4. Forslag

  5. Evt.

SG TG&spring

DATO: Onsdag den 18. november kl. 17.00

LOKALE: Bølgen

DAGSORDEN

  1. Beretning

  2. Regnskab/budget

  3. Valg

    • Jacob Kramer, der har fungeret som formand stopper

    • Tanja Venø - stiller op

    • Lise-Lotte Hansen - ny kandidat som stiller op

    • Helge Kappel - ny kandidat som stiller op

    • Mathias Clausen - ny kandidat som stiller op

  4. Forslag

  5. Evt.

SG Tumbling

DATO: Onsdag den 18. november kl. 17.00

LOKALE: Vinklen

DAGSORDEN

  1. Beretning

  2. Regnskab/budget

  3. Valg

    • Søren Juul modtager genvalg

    • Anders Sørensen modtager genvalg

  4. Forslag

  5. Evt.

SG Id. gymnastik 

DATO: Onsdag den 18. november kl. 17.00

LOKALE: Loungen

DAGSORDEN

  1. Beretning

  2. Regnskab/budget

  3. Valg

  4. Forslag

  5. Evt.

SG Atletik

DATO: 17. november kl. 19.30

LOKALE: Bølgen

Dagsorden

1. Velkomst

2. Valg af dirigent

3. Valg af referent og stemmetællere

4. Årets beretninger (FU, SU, UU, VMU, RSU)

5. Årets regnskab

6. Budget for 2020-2021

7. Indkomne forslag

8. Valg af:

Formand – Allan Roed

  • Valg af 2 medlemmer til FU – Hans Ole Olsen og Jens Pedersen

  • Valg af SU-leder: Jens Pedersen

  • Valg af 2 medlemmer til SU – Heidi Pedersen og Susanne Jensen

  • Valg af UU-leder: Susanne Jensen

  • Valg af 2 medlemmer til UU – Stine Samsø og Jens Pedersen

  • Valg af VMU-leder: Hans Ole Olsen

  • Valg af 4 medlemmer til VMU – Marie Lützen, Lisbeth Runager, Ulrik Clausen, Torben Hermansen (ønsker ikke genvalg) og Tine Nielsen (ønsker ikke genvalg)

9. Eventuelt 

 
 
 
 
 
 
 

Svendborg Gymnastikforening

Ryttervej 70

5700 Svendborg

Telefon 62 22 80 00

Email: kontoret@svendborg-gf.dk

CVR nr. 16 40 48 10

 

Bank

Fynske Bank

Reg. nr. 0815

Kontonr. 8150087563 

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

TIL MEDLEMMER

Se eller rediger dine medlems- og betalingsoplysninger: 

TIL INSTRUKTØRER

På holdsiden finder du dit holds kalender og informationer:

TIL UDVALGSMEDLEMMER