Aktivitetsmøder 2020

TID: De fleste onsdag den 18. november kl. 17.00

STED: SG Huset, Ryttervej 70, 5700 Svendborg - forskellige lokaler

HVEM: Åben for alle

KONTAKT: Udviklingschef Jacob Kramer M: jacob@svendborg-gf.dk M: 28905650

Aktivitetsmøderne i SG´s afdelinger

SG består af 8 forskellige afdelinger, som alle skal have holdt deres aktivitetsmøde inden hovedforeningens generalforsamling. 

Lokaler for aktivitetsmøde 2020

SG Børn

DATO: Onsdag den 18. november kl. 17.00

LOKALE: Online meet.google.com/jqi-ouhc-yqq

DAGSORDEN

  1. Beretning

  2. Regnskab/budget

  3. Valg

    • Anette Trolborg modtager genvalg

    • Malene Foshammer modtager genvalg

    • Dorte Røgild modtager genvalg

  4. Forslag

  5. Evt.

Dette møde holdes online, da udvalget er ramt af positive test tæt på.

Mødet kan følges på dette link: meet.google.com/jqi-ouhc-yqq

SG Motion&Fitness

DATO: Onsdag den 18. november kl. 17.00

LOKALE: Æstetikken

DAGSORDEN

  1. Beretning

  2. Regnskab/budget

  3. Valg

    • Marie Simonsen (Formand) - modtager ej genvalg

    • Sanne Søndergård - modtager genvalg

    • Nils Jul Larsen - stiller op

    • Ole Bekker - stiller op

  4. Forslag

  5. Evt.

SG Rytmisk Gymnastik & Dans

DATO: Onsdag den 18. november kl. 17.00

LOKALE: Mødelokalet v. klublokalet

DAGSORDEN

  1. Beretning

  2. Regnskab/budget

  3. Valg

    • Gitte Stenum (formand) - går i utide

    • Gitte Møller - modtager genvalg

    • Signe Schaarup - modtager genvalg

    • Lærke Siedentopp - modtager genvalg

  4. Forslag

  5. Evt.

SG TG&spring

DATO: Onsdag den 18. november kl. 17.00

LOKALE: Bølgen

DAGSORDEN

  1. Beretning

  2. Regnskab/budget

  3. Valg

    • Jacob Kramer, der har fungeret som formand stopper

    • Tanja Venø - stiller op

    • Lise-Lotte Hansen - ny kandidat som stiller op

    • Helge Kappel - ny kandidat som stiller op

    • Mathias Clausen - ny kandidat som stiller op

  4. Forslag

  5. Evt.

SG Tumbling

DATO: Onsdag den 18. november kl. 17.00

LOKALE: Vinklen

DAGSORDEN

  1. Beretning

  2. Regnskab/budget

  3. Valg

    • Søren Juul modtager genvalg

    • Anders Sørensen modtager genvalg

  4. Forslag

  5. Evt.

SG Id. gymnastik 

DATO: Onsdag den 18. november kl. 17.00

LOKALE: Loungen

DAGSORDEN

  1. Beretning

  2. Regnskab/budget

  3. Valg

  4. Forslag

  5. Evt.

SG Atletik

DATO: 17. november kl. 19.30

LOKALE: Bølgen

Dagsorden

1. Velkomst

2. Valg af dirigent

3. Valg af referent og stemmetællere

4. Årets beretninger (FU, SU, UU, VMU, RSU)

5. Årets regnskab

6. Budget for 2020-2021

7. Indkomne forslag

8. Valg af:

Formand – Allan Roed

  • Valg af 2 medlemmer til FU – Hans Ole Olsen og Jens Pedersen

  • Valg af SU-leder: Jens Pedersen

  • Valg af 2 medlemmer til SU – Heidi Pedersen og Susanne Jensen

  • Valg af UU-leder: Susanne Jensen

  • Valg af 2 medlemmer til UU – Stine Samsø og Jens Pedersen

  • Valg af VMU-leder: Hans Ole Olsen

  • Valg af 4 medlemmer til VMU – Marie Lützen, Lisbeth Runager, Ulrik Clausen, Torben Hermansen (ønsker ikke genvalg) og Tine Nielsen (ønsker ikke genvalg)

9. Eventuelt